Filmosfera

Zapraszamy Państwa na seanse filmowe do naszego Centrum:

    • W każdą ostatnią środę miesiąca o godzinie 16:00 w ramach cyklu „Czytamy i oglądamy – Nikt nic nie wie: czeski film” wyświetlamy kultowe czeskie filmy fabularne, jak i najnowsze obrazy czeskiej kinematografii, wielokrotnie nagradzane w samych Czechach oraz festiwalach międzynarodowych.
    • W każdą ostatnią sobotę miesiąca o godzinie 11:00 w ramach cyklu „Czytamy i oglądamy – Ahoj, tu oglądamy czeskie bajki” odbywa się pokaz filmów animowanych dla najmłodszych. Jest to doskonała okazja zaznajomić młodsze pokolenia z takimi bohaterami jak Krecik, Rumcajs czy Sąsiedzi.

Do państwa dyspozycji oddaliśmy wyposażoną w projektor salkę multimedialną, która umożliwia komfortowy odbiór filmów nawet do 20 osób.

Wstęp na każdy pokaz jest BEZPŁATNY

W MIESIĄCACH WAKACYJNYCH (LIPIEC-SIERPIEŃ) SEANSE NIE ODBYWAJĄ SIĘ.

Aktualności

Zdjęcia z posta użytkownika Czeskie Centrum Informacji i Edukacji w Bielsku-Białej

Czeskie uzdrowiska inaugurują sezon Poświęcenie źródeł leczniczych, festiwale historyczne, jarmarki rzemiosł, fajerwerki i wiele innych atrakcji szykują czeskie kurorty z okazaji otwarcia sezonu..

1 likes, 0 comments1 week ago

Zdjęcia z posta użytkownika Czeskie Centrum Informacji i Edukacji w Bielsku-Białej

Škoda Auto: od rowerów do słynnej fabryki samochodów W 1899 roku fabryka Laurin & Klement rozpoczyna produkcję motocykli Slavia, stając się pierwszą fabryką motocykli w Austro-Węgrzech i w Niemczech…

0 likes, 0 comments3 weeks ago

Zdjęcia z posta użytkownika Czeskie Centrum Informacji i Edukacji w Bielsku-Białej

Perły funkcjonalizmu w Czechach Willa Tugendhatów jako jedyny zabytek architektury modernistycznej w Republice Czeskiej została wpisana na Listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego..

2 likes, 0 comments1 month ago

Zmarł Miloš Forman

0 likes, 0 comments1 month ago

Mistrzostwa Świata mężczyzn w unihokeju – największe wydarzenie sportowe w Czechach w roku 2018 Mistrzostwa Świata mężczyzn w unihokeju po dziesięciu latach wracają do Czech. Dwunasta edycja..

0 likes, 0 comments1 month ago