Filmosfera

Zapraszamy Państwa na seanse filmowe do naszego Centrum:

    • W każdą ostatnią środę miesiąca o godzinie 16:00 w ramach cyklu „Czytamy i oglądamy – Nikt nic nie wie: czeski film” wyświetlamy kultowe czeskie filmy fabularne, jak i najnowsze obrazy czeskiej kinematografii, wielokrotnie nagradzane w samych Czechach oraz festiwalach międzynarodowych.
    • W każdą ostatnią sobotę miesiąca o godzinie 11:00 w ramach cyklu „Czytamy i oglądamy – Ahoj, tu oglądamy czeskie bajki” odbywa się pokaz filmów animowanych dla najmłodszych. Jest to doskonała okazja zaznajomić młodsze pokolenia z takimi bohaterami jak Krecik, Rumcajs czy Sąsiedzi.

Do państwa dyspozycji oddaliśmy wyposażoną w projektor salkę multimedialną, która umożliwia komfortowy odbiór filmów nawet do 20 osób.

Wstęp na każdy pokaz jest BEZPŁATNY

W MIESIĄCACH WAKACYJNYCH (LIPIEC-SIERPIEŃ) SEANSE NIE ODBYWAJĄ SIĘ.

Aktualności

Zdjęcia z posta użytkownika Czeskie Centrum Informacji i Edukacji w Bielsku-Białej

212 rocznica bitwy pod Austerlitz W Slavkovie koło Brna (na świecie znanym jako Austerlitz) rozegrała się jedna z najsłynniejszych bitew. 2 grudnia 1805 roku wojska napoleońskie pokonały połączone..

2 likes, 0 comments2 weeks ago

Zdjęcia z posta użytkownika Czeskie Centrum Informacji i Edukacji w Bielsku-Białej

Wczoraj w Czeskim Centrum Informacji i Edukacji na os. Złote Łany w Bielsku-Białej odbył się wernisaż wystawy pt. „Cesarz na czterech tronach – droga życiowa Karola IV Luksemburskiego”. Wystawa..

6 likes, 0 comments2 weeks ago

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Markiem A. Koprowskim – dziennikarzem i podróżnikiem zajmującym się głównie tematyką wschodnią. Jest autorem wielu publikacji, m.in. „Wierzę, że nie zginie!..

0 likes, 0 comments2 weeks ago

Od listopada do Czech na oponach zimowych! Kierowcy wybierający się po 1 listopada do Czech muszą pamiętać o obowiązku posiadania opon zimowych. Od 1 listopada do 31 marca w Czechach obowiązuje..

4 likes, 1 comments3 weeks ago

Festiwal literatury czesko-słowackiej w Książnicy Beskidzkiej

2 likes, 0 comments1 month ago