Filmosfera

Zapraszamy Państwa na seanse filmowe do naszego Centrum:

    • W każdą ostatnią środę miesiąca o godzinie 16:00 w ramach cyklu „Czytamy i oglądamy – Nikt nic nie wie: czeski film” wyświetlamy kultowe czeskie filmy fabularne, jak i najnowsze obrazy czeskiej kinematografii, wielokrotnie nagradzane w samych Czechach oraz festiwalach międzynarodowych.
    • W każdą ostatnią sobotę miesiąca o godzinie 11:00 w ramach cyklu „Czytamy i oglądamy – Ahoj, tu oglądamy czeskie bajki” odbywa się pokaz filmów animowanych dla najmłodszych. Jest to doskonała okazja zaznajomić młodsze pokolenia z takimi bohaterami jak Krecik, Rumcajs czy Sąsiedzi.

Do państwa dyspozycji oddaliśmy wyposażoną w projektor salkę multimedialną, która umożliwia komfortowy odbiór filmów nawet do 20 osób.

Wstęp na każdy pokaz jest BEZPŁATNY

W MIESIĄCACH WAKACYJNYCH (LIPIEC-SIERPIEŃ) SEANSE NIE ODBYWAJĄ SIĘ.

Aktualności

Otwarcie Muzeum Narodowego w Pradze Po długim i skomplikowanym remoncie generalnym Muzeum Narodowe otworzy swoje podwoje dla zwiedzających 28 października 2018 roku – dokładnie w 100. rocznicę ogłoszenia..

3 likes, 0 comments2 days ago

Turista: oficiální informační server města Plzně

Pilzno świętuje setną rocznicę powstania Czechosłowacji Rok 2018 jest dla Republiki Czeskiej szczególnie ważny – przed 100 laty, 28 października 1918 roku powstała niepodległa Czechosłowacja…

1 likes, 0 comments4 days ago

W czwartkowe popołudnie o godz. 17.00. zapraszamy gorąco do Czeskiego Centrum Informacji i Edukacji na spotkanie autorskie z Olgą Czernikow. Olga Czernikow jest bohemistką i tłumaczką licznych powieści..

0 likes, 0 comments1 week ago

Zdjęcia z posta użytkownika Czeskie Centrum Informacji i Edukacji w Bielsku-Białej

Luková, kościół duchów W drewnianych ławkach siedzą nieruchomo postacie wiernych, odziane w białe szaty. Modlą się z opuszczonymi głowami. W kościele panuje kompletna cisza, nikt się nie porusza,..

4 likes, 0 comments2 weeks ago

To już ostatnie godziny na głosownie na projekty w budżecie obywatelskim 2019! W słoneczne niedzielne popołudnie bardzo prosimy o głosy mieszkańców osiedla Złote Łany na nasz projekt. 🤗🤗..

0 likes, 0 comments2 weeks ago